Farnost Strážov - Aktuální dokumenty

Vyvěšeno Dokument Archiv
29. 11. 2015

OSTATKY PAPEŽE JANA PAVLA II. VE STRÁŽOVĚ

Strážov je od září jedním z mála míst v Čechách, které se může pochlubit tím, že jsou zde uloženy ostatky papeže Jana Pavla II. V rámci bohoslužby o podzimní strážovské pouti je do kostela sv. Jiří slavnostně uložil generální vikář plzeňského biskupství Josef Žák. Mimořádná událost byla spojena s návštěvou z polských obcí Czarna a Dąbrówki, jejichž zástupci relikviář do Strážova přivezli. Ostatky (kapka krve) byly uloženy ve speciálním ozdobném relikviáři, který bude natrvalo umístěn na jednom z bočních oltářů strážovského kostela. Naše farnost bude tedy navždy pod ochranou jednoho z nejoblíbenějších papežů 20. století.

31. 12. 2099
02. 03. 2013

Kostel svatého Jiří

Raně gotický, farní kostel svatého Jiří, který je poprvé zmiňován v polovině 14. století, stojí v nejstarší části města zvané Hradčany. Kostelní věž byla přistavěna počátkem 19. století. Uvnitř kostela se nacházejí tři oltáře – hlavní zasvěcený sv. Jiří a dva vedlejší zasvěcené sv. Janu Nepomuckému a čtrnácti Pomocníkům.

31. 12. 2090

Aktuální dokumenty